1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak Przełyku
Ola Olka

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 18442

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-11-08, 09:00   Temat: Rak Przełyku
Semper Fidelis napisał/a:
Jestem ciekaw co wy na to z racji tego że zaufania z racji tego co mnie spotykało podczas leczenia w tym szpitalu zostało mi nie zawiele ciekawi mnie co wy o tym sądzicie.
Może warto by skonsultować równolegle z innym lekarzem? Nawet prywatnie? Z racji tego braku zaufania...
Ja chyba jednak skłaniałabym się żeby wziąć tą chemię ale nie jestem specjalistą...
Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Rak Przełyku
Ola Olka

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 18442

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-10-09, 08:19   Temat: Rak Przełyku
Semper Fidelis no to tego podejrzanego węzła już nie ma (upewnij się :-)) ) O ile zrozumiałam lekarze chcą jeszcze przeprowadzić chemioterapię adjuwantową. O leczeniu raka przełyku poczytaj tu: http://www.onkonet.pl/dl_npp_rakprzelyku.html Między innymi są tu podane standarty chemioterapii:
Cytat:
Schematy chemioterapii stosowane w leczeniu raka przełyku:

FP – 5-fluorouracyl, cisplatyna
2 cykle: cisplatyna 80 mg/m2 dożylnie w 1 dniu cyklu, fluorouracyl 800 mg/m2 dożylnie w 1-4 dniu cyklu w ciągłym 24-godzinnym wlewie co 3 tygodnie

MF – mitomycyna, fluorouracyl
1 cykl: mitomycyna 10 mg/ m2 dożylnie w dniu 1, fluorouracyl 1000 mg/ m2 /dzień dożylnie we wlewie ciągłym w dniach 1-4 i 29-32

MBC – metotreksat, bleomycyna, cisplatyna
Co 21 dni: metotreksat 40 mg/ m2 dożylnie w dniu 1 i 14, bleomycyna 10 jednostek domięśniowo w dniu 1, 8 i 15, cisplatyna 50 mg/ m2 dożylnie w dniu 4

FAP – fluorouracyl, doksorubicyna, cisplatyna
Co 4 tygodnie: fluorouracyl 600 mg/ m2 dożylnie w dniu 1 i 8, doksorubicyna 30 mg/ m2 dożylnie w dniu 1, cisplatyna 75 mg/ m2 dożylnie w dniu 1


Zródło cytatu jak wyżej.
Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Rak Przełyku
Ola Olka

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 18442

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-10-08, 08:43   Temat: Rak Przełyku
[/b]
Semper Fidelis napisał/a:
nie dość że cos omineli to niechcieli mnie kontrolować pomimo moich wielokrotnych próźb tłumacząc się Norweskimi zasadami że kontroli się nie przeprowadza więc przez to ten węzełdalej sobie rósł.
Niestety systemy zdrowotne w innych krajach funkcjonują różnie. Wiem to z autopsji bo sama mieszkam zagranicą i ciągle jestem konfrontowana z innym (niemieckim) systemem zdrowotnym. To co tu jest standartem w Polsce jest płatne (czasami niedostępne) a polskie dobre standarty tu nie zawsze są poważane i wdrażane.
Semper Fidelis napisał/a:
Teraz onkolog rozważa po operacji adjuwantową chemioterapie
Ze względu na przebieg całej historii wydaje mi się to słuszne. Poprzez zajęty węzeł komórki mogą się rozsiać.
Trzymam kciuki i pozdrawiam serdecznie
  Temat: Rak Przełyku
Ola Olka

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 18442

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-10-05, 08:56   Temat: Rak Przełyku
Cytat:
Onkolog mówi że jeśli to węzeł który został przegapiony to lepiej niż jakby był węzeł z wznowy nowotworowej. Co wy o tym sądzicie ?????
Tu byłabym zgodna z lekarzem. Jednak to że go "przegapili" jest nie do wybaczenia - sorry.
Pozdrawiam serdecznie
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group